Το Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 ο Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣ Φλώρινας

Κύπελλο ΕΠΣ Φλώρινας

Σας γνωρίζουμε ότι το Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 θα διεξαχθεί ο Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣ Φλώρινας στο Δ.Α.Κ. Αμυνταίου στις 3:00μμ μεταξύ των ομάδων:

 

Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα - Σήμα

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ

 VS

Ερμής Αμυνταίου - Σήμα

ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

Ο τελικος του Κυπέλλου της ΕΠΣ Φλώρινας θα μεταδοθεί σε μαγνητοσκόπηση από το κανάλι EuropeOne σε περιγραφή Σωτήρη Καρασαρίδη.

Πρόγραμμα Αγώνων Ποδοσφαίρου ΕΠΣ Φλώρινας 17 & 18/3/2018

Σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα αγώνων ποδοσφαίρου 17 & 18/3/2018

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3/2018

ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
Δ.Γ. ΦΙΛΩΤΑ 3:00μμ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ – ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ
Δ.Γ. ΒΕΥΗΣ 3:00μμ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΒΕΥΗΣ – ΜΕΛΙΤΕΑΣ ΜΕΛΙΤΗΣ
Δ.Γ. Α.ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ 3:00μμ ΕΛΛΑΣ Α.ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ – ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ
Δ.Γ. ΣΙΤΑΡΙΑΣ 3:00μμ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΙΤΑΡΙΑΣ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ
Δ.Γ. ΞΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ 3:00μμ Α.Σ. ΞΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΙΤΙΑ ΙΤΙΑΣ

Συνεχίστε την ανάγνωση του «Πρόγραμμα Αγώνων Ποδοσφαίρου ΕΠΣ Φλώρινας 17 & 18/3/2018»

Πρόγραμμα Αγώνων Ποδοσφαίρου ΕΠΣ Φλώρινας (ΤΖΟΥΝΙΟΡ-ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ) 17 & 18/3/2018

Σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα αγώνων ποδοσφαίρου Τζούνιορ και Προτζούνιορ 17 & 18/3/2018

ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3/2018

ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
Δ.Γ. ΑΕΤΟΥ 10:30πμ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΕΤΟΥ – ΠΑΣ ΠΡΕΣΠΑΣ
Δ.Α.Κ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ 11:00πμ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ
ΓΗΠ. ΠΗΓΑΣΟΥ 11:00πμ ΠΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
ΓΗΠ. BALLA DORO 11:00πμ ΕΛΠΙΔΕΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
Δ.Γ. ΒΑΡΙΚΟΥ 12:15μμ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΡΙΚΟΥ – ΠΑΣ ΠΡΕΣΠΑΣ
ΓΗΠ. BALLA DORO 13:00μμ ΕΛΠΙΔΕΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ.ΠΑΝΤ/ΝΑ

Συνεχίστε την ανάγνωση του «Πρόγραμμα Αγώνων Ποδοσφαίρου ΕΠΣ Φλώρινας (ΤΖΟΥΝΙΟΡ-ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ) 17 & 18/3/2018»

Αναβάλλονται οι αγώνες ΕΠΣ Φλώρινας 3 & 4/3/2018

Η ΕΠΣ Φλώρινας σας ενημερώνει ότι λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών αναβάλλονται οι προγραμματισμένοι αγώνες για τις 3 & 4 Μαρτίου 2018. Αν το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες θα διεξαχθεί μόνο ο εξ’αναβολής αγώνας ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ την Κυριακή 3/3/2018 στις 3:00 μ.μ.

Οι αγώνες που ήταν προγραμματισμένοι για τις 3 & 4/3/2018 θα διεξαχθούν στις 10 & 11/3/2018.

Λογότυπο ΕΠΣ Φλώρινας

Η ΕΠΣ Φλώρινας στη 1η Περιφερειακή Συνάντηση Ενώσεων για τον στρατηγικό σχεδιασμό ανάπτυξης του Ελληνικού ποδοσφαίρου

ΕΠΟ - Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία

Η 1η περιφερειακή συνάντηση Ενώσεων για τον στρατηγικό σχεδιασμό ανάπτυξης του ελληνικού ποδοσφαίρου πραγματοποιήθηκε στα Ιωάννινα, όπου προσκλήθηκαν εκπρόσωποι των ΕΠΣ Ηπείρου, Κέρκυρας, Θεσπρωτίας, Πρέβεζας, Άρτας, Φλώρινας, Καστοριάς, Κοζάνης, Γρεβενών, Αιτωλοακαρνανίας και παρέστησαν πάνω από 200 άτομα.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης παρουσιάστηκαν από στελέχη της Ομοσπονδίας οι πυλώνες πάνω στους οποίους θα στηριχθεί ο στρατηγικός σχεδιασμός, ένα πρωτοποριακό και φιλόδοξο πρόγραμμα της ΕΠΟ που στοχεύει στην έμπρακτη αξιοποίηση και ενίσχυση του μη επαγγελματικού και προβεβλημένου ποδοσφαίρου.

1η περιφερειακή συνάντηση ενώσεων - 2/2018
Ο Κωνσταντίνος Βρακάς Πρόεδρος της ΕΠΣ Ηπείρου και διοργανωτής της συνάντησης με τον Παντελή Παπαϊωάννου, υπεύθυνο των τμημάτων υποδομής της ΕΠΣ Φλώρινας.

Οι πυλώνες στους οποίους εδράζεται ο σχεδιασμός είναι οι εξής: Συνεχίστε την ανάγνωση του «Η ΕΠΣ Φλώρινας στη 1η Περιφερειακή Συνάντηση Ενώσεων για τον στρατηγικό σχεδιασμό ανάπτυξης του Ελληνικού ποδοσφαίρου»

Εξ’αναβολής Αγώνας της Α1′ Κατηγορίας ΕΠΣ Φλώρινας

τοπικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Φλώρινας

Την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2018 διεξήχθη ο παρακάτω εξ’αναβολής αγώνας της Α1′ Κατηγορίας ΕΠΣ Φλώρινας:

ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΛΕΒΑΙΑΣ   2 : 3

Μετά το παραπάνω αποτέλεσμα έχει ενημερωθεί η βαθμολογία της Α1′ Κατηγορίας, περισσότερες πληροφορίες στη σελίδα «Πρωτάθλημα 2017-2018«.

Πρόγραμμα Αγώνων Ποδοσφαίρου ΕΠΣ Φλώρινας (Τετάρτη 21 – Σαββατοκύριακο 24 & 25/2/2018)

Λογότυπο ΕΠΣ Φλώρινας

Σας γνωρίζουμε το Πρόγραμμα Αγώνων Ποδοσφαίρου ΕΠΣ Φλώρινας για την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου και το Σαββατοκύριακο 24 & 25/2/2018.

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/2/2018

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
Δ.Γ. ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ 3:00μμ ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΛΕΒΑΙΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/2/2018

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
Δ.Γ. ΑΓ.ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ 3:00μμ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ.ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ – ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ
Δ.Γ. Α.ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ  3:00μμ ΕΛΛΑΣ Α.ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙΟΥ
Δ.Γ. ΛΕΒΑΙΑΣ  3:00μμ ΔΑΦΝΗ ΛΕΒΑΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΒΕΥΗΣ
Δ.Γ. ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ  3:00μμ ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ – ΜΕΛΙΤΕΑΣ ΜΕΛΙΤΗΣ
Δ.Γ. ΔΡΟΣΟΠΗΓΗΣ  3:00μμ ΒΙΤΣΙ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗΣ – ΔΟΞΑ ΚΟΛΧΙΚΗΣ
Δ.Γ. ΙΤΙΑΣ  3:00μμ ΙΤΕΑ ΙΤΕΑΣ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ
Δ.Α.Κ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ  3:00μμ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΤΡΟΠΑΙΟΦ.ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΥ

Συνεχίστε την ανάγνωση του «Πρόγραμμα Αγώνων Ποδοσφαίρου ΕΠΣ Φλώρινας (Τετάρτη 21 – Σαββατοκύριακο 24 & 25/2/2018)»